ایده برانکو برای حل مشکل دفاع: انصاری وسط، آقایی چپ

سرمربی پرسپولیس قصد دارد پست محمد انصاری را در فصل جدید تغییر دهد، برای آگاهی بیشتر از خبر با آقا و خانم دانا همراه باشید.

از نظر برانکو، محمد انصاری با خصوصیت دفاعی خوب و حمله ضعیف، می‌تواند از یک دفاع چپ متوسط به یک دفاع میانی عالی تبدیل شود.
پرسپولیس لیگ پانزدهم، تهاجمی‌ترین تیم لیگ بود اما به نظر می‌رسد برانکو برای لیگ شانزدهم، دنبال تیمی است که بیشتر و هدفمندترین روی دروازه حریفان فشار بیاورد. به همین دلیل، بازیکنانی مثل جلال حسینی با وجود کیفیت بالا در دفاع از لیست فصل بعد برانکو خط خورده‌اند و او سراغ شجاع خلیل‌زاده و بازیکنانی رفته که توانایی دفاع رو به جلو و بازیسازی را دارند.

ansari3

ایده اصلی برانکو برای خط دفاع فصل بعد، انتقال محمد انصاری به پست مدافع میانی و خرید سعید آقایی از تراکتورسازی است. انصاری که این فصل مشکل قدیمی پرسپولیس در پست دفاع چپ را برطرف کرد، در کارهای دفاعی بسیار موفق بود اما در حملات معمولا حضوری کمرنگ داشت. برانکو با انتقال انصاری به پست دفاع میانی صاحب یک مدافع باهوش و با توانایی بازیسازی خواهد شد و سعید آقایی در پست دفاع چپ، کاری شبیه رامین رضاییان در پست دفاع راست انجام می‌دهد و حملات پرسپولیس از دو سمت کناره‌ها، متوازن خواهد شد.
خلیل‌زاده، کنعانی، انصاری و ماریچ، ۴ مدافع میانی مورد نظر برانکو برای فصل بعد هستند و انصاری، از این به بعد باید برای حضور در ترکیب اصلی به جای بابک حاتمی ناآماده با بازیکنان به مراتب بزرگتری رقابت کند. به خصوص که تا همین چند سال قبل، در پست هافبک بازی می‌کرد و بعد از انتقال به پست دفاع چپ، باید برای تغییری جدید آماده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − یک =