بازیابی ایمیل هک شده

بازیابی ایمیل هک شده

مجله اینترنتی آقاو خانم دانا: هک شدن ایمیل از مواردی است که ممکن است خیلی ها را درگیر خود کند. ولی اصلا جای نگرانی نیست روش های وجود دارد که می توانید ایمیل خود را دوباره به دست آورید.

بازیابی ایمیل هک شده
بازیابی ایمیل هک شده

بازیابی رمز عبور هک شده جیمیل Gmail!

در صورتی که اکانت ایمیل Gmail شما هک شود چکار می توانید انجام دهید. معمولا گوگل برای این امر دو راه حل پیشنهاد داده است ولی در بیشتر مواقع وقتی ایمیل اکانت شما هک می شود بدلیل نبود یکسری از اطلاعات قبلی دسترسی به اکانت ایمیل مورد نظر غیر ممکن می شود.
۱٫ روش اول استفاده از این صفحه “Gmail Password Reset Link” می باشد، که با وارد شدن به این صفحه شما امکان انتخاب سه گزینه را در پیش رو دارید:
A-اعلام می کند که پسورد را نمی دانید.
B-اعلام می کند که کلمه عبور را فراموش کرده اید.
C-اعلام می کند که برای ورود به اکانت ایمیل خود، مشکلی به غیر از موارد بالا را دارید.
در ادامه گزینه C را انتخاب کنید، بعد از انتخاب گزینه C متنی با این مظنون نمایش داده می شود ذیل نمایش داده می شود. که نامی را که در هنگام ساخت اکانت ایمیل وارد کرده اید را وارد نمائید و یا اینکه ایمیل اکانت دیگری که در ارتباط با این حساب کاربری می باشد را وارد نمائید. ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که بدانید Gmail شما تنها در شرایطی قابل دسترس است که به یکسری از اطلاعاتی که در هنگام ساخت اکانت اعلام کرده اید، دسترسی داشته باشید در غیر اینصورت امکان لاگین به حساب اکانت ایمیل در هیچ سایتی وجود ندارد. بعد از انجام مراحل فوق سوالات تخصصی تری در این زمینه از شما می پرسد به این صورت که می توانید گزینه های ذیل را انتخاب نمائید.
A-کلمه عبور اکانت ایمیلم را فراموش کرده ام.
B-به نظرم کاربر دیگری به حساب کاربری من دسترسی غیر مجاز دارد.
C-نام کاربری ام را فراموش کرده ام.
D-نام کاربری و کلمه عبورم را فراموش کرده ام.
E-قادر به ریست کردن کلمه عبور از طریق SMS نیستم.
در ادامه شما می بایست گزینه “i think someone else is using my account “را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه در پایین صفحه دو گزینه فعال می شود که مظنون آن به این صورت است که اگر شخص دیگری به ایمیل اکانت شما دسترسی دارد، باید وارد اکانت کاربریتان شوید و کلمه عبور خود را تغییر دهید. گزینه بعدی به شما می گوید که اگر به اکانت کاربریتان دسترسی ندارید باید با استفاده از لینک password assistance page کلمه عبور خود ریست نمائید. برای این منظور وارد صفحه” account recovery form “شوید و سپس با استفاده از آدرس ایمیل” Recovery email address” که کاربر برای بازیابی اطلاعات حساب خود مشخص می نماید، تا در صورت عدم دسترسی به حساب کاربری، اطلاعات حساب کاربری را به این ایمیل ارسال نماید. ضمنا در صورت وارد کردن اطلاعات فوق، ممکن است گوگل جهت اطمینان از عدم هکر بودن شما برخی اطلاعات درخواست نماید. برخی از اطلاعاتی که ممکن است از شما درخواست شوند عبارتند از:
۱٫آدرس ایمیل برخی از اعضای حساب کاربریتان
۲٫لیستی از بخش هایی که ایمیل اکانت شما با آن در ارتباط می باشد.
۳٫تاریخ آخرین ورود موفقیت آمیز به اکانت و … همانطور که مشاهده می کنید بازیابی اکانت کاربری بسیار مشکل می باشد ،پس چه بهتر که از همان اول موارد امنیتی مثل قرار دادن کلمه عبور پیچیده، ذخیره نکردن اطلاعات کلمه عبور بر روی مرورگر یا موارد دیگر را به درستی انجام دهیم تا با مشکلاتی از این قبیل مواجه نشویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 13 =