تربیت بچه باهوش یا کم هوش

تربیت بچه باهوش یا کم هوش

زنان اگر در دوران بارداری بیش از حد غذا های سرد بخورند، مغز جنین دچار سردی بیش از حد می‌شود؛ یعنی فرزند به دنیا آمده خواب خواب ،کاملاً پخمه با پوست سفید، موی سر کم، موی روشن کرکی و دهان شل است و شیر را زود بر می گرداند( ویژگی بچه سرد).

تربیت بچه باهوش یا کم هوش
اما اگر زنان در دوران بارداری بیشتر غذاهای گرم را ‌کنند، مغز بچه گرم تمام قوای بدنش سالم و قوی می شود و در نتیجه بچه دارای رنگ پوست تیره، پرمو، موی سر بلند و باهوش ،شجاع ،فعال و پر انرژی است( ویژگی بچه گرم).
اما بیشتر از گرما ترها باید استفاده کرد؛ اگر گرم و خشک خوردند در کنارش کمی سرد و تر هم بخورند .در خوردن گرمی ها هم نباید زیاده‌روی شود؛ چون بچه زردی می گیرد، ولی این زردی با حجامت لاله گوش به راحتی درمان می شود .
وحشت شبانه
وحشت شبانه از سودای زیاد مغز است (سردی زیاد)و معمولاً در کودکان کمتر از ۵ سال دیده می‌شود. کودک ممکن است با ترس و وحشت از خواب بیدار شود؛ به طوری که به سختی بتوان آن را آرام نمود. صبح که کودک از خواب بیدار می شود، معمولا از اتفاقاتی که در نیمه شب اتفاق افتاده، چیزی به خاطر نمی‌آورد.
این مشکل ممکن است نگران کننده باشد اما مسئله مهمی نیست نیاز به درمان خاصی ندارد ؛اما پیشنهاد می‌شود از غذاهای سودازدا(گرم و تر) استفاده کنند و شب‌هنگام از دادن غذاهای سنگین و بد هضم خودداری نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 2 =