خالکوبی کردن یا تاتو (تتو) از نظر اسلام چه حکمی دارد؟

مجله اینترنتی آقا و خانم دانا:خالکوبی یا تتو به عمل ایجاد نقوش دائمی یا با ماندگاری طولانی بر روی پوست گفته می‌شود. این عمل پدیده‌ای جهانگیر است. با ما در مجله آقا و خانم دانا همراه شوید تا با حکم شرعی خالکوبی بیشتر آشنا شویم .

حکم شرعی خالکوبی کردن چیست؟

آیا درست که جنازه ای که روش خالکوبی یا ته تو وجود داره قبل از دفن باید ماده سیاه رنگ از زیر پوستش خارج بشه؟

انجام خالکوبی و تاتو به دلیل احتمال انتقال بیماری ها و مبتلا شدن به بسیاری از بیماری های عفونی، در هیچ سالن آرایشی و مرکزی مجاز نیست و خلاف قانون است. متاسفانه بسیاری از سالن های آرایشی اقدام به تاتو می نمایند.

خانم ها اگر قصد تاتو ابرو دارند بهتر است به مراکزی که این عمل زیر نظر پزشک انجام می شود مراجعه کنند زیرا اقداماتی مثل خالکوبی و تاتو یک کار شبه درمانی است و باید با نظارت پزشک متخصص انجام شود.

تاتو هم نوعی خالکوبی به حساب می آید، اما اگر در حضور پزشک متخصص صورت بگیرد و نکات بهداشتی آن رعایت شود، مشکلی ندارد.

پرسش و پاسخ در مورد حکم شرعی خالکوبی و تاتو

پرسش: حکم شرعی خالکوبی کردن چیه؟

پاسخ: خالکوبی برای مرد ها در صورتی که ضرر نداشته و عکس و تصویری هم که ترویج فساد است، در بدن خالکوبی نشود ،اشکال ندارد، اما اگر خالکوبی ضرر داشته باشد، جایز نیست.

پرسش: حکم شرعی تاتو چیه؟

پاسخ: تاتو کردن اگر مثل خالکوبی به صورت زیر پوستی باشد و روی پوست مانعی برای وضو و غسل ایجاد نکند اشکال ندارد، لیکن از نامحرم باید پوشانده شود .

پرسش: آیا درسته که جنازه ای که روش خالکوبی یا تاتو وجود داره قبل از دفن باید ماده سیاه رنگ از زیر پوستش خارج بشه؟

پاسخ: کسی که خالکوبی کرده ، پس از مردن مانند بقیه مردم غسل میت داده می شود . قسمتی که خالکوبی شده، برای غسل جدا نمی شود، و مانع رسیدن آب به پوست نیست.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =