دعای شش قفل برای رفع گرفتاری در زندگی

دعای شش قفل یا شش کلید از جمله دعاهای مشهور و مجرب به شمار می‌آید که در روایات بر خواندن آن در هنگام بروز مشکلات سخت و حاجات بزرگ تاکید فراوان شده است.

شما تا چه میزان در هنگام بروز پیشامد‌های سخت زندگی خود از اذکار و دعا‌های مختلف بهره می‌برید؟ اکثر افراد برای رسیدن به حاجات و خواسته‌های خود به توسل به ائمه (ع) و خواندن دعا‌های معروف و آیات قرآن روی می‌آورند. دعای شش قفل یا شش کلید از جمله دعا‌های مجرب و مشهوری است که برای گرفتن حاجات و رفع مصائب، به خواندن آن تاکید بسیار زیادی شده است. در این مقاله متن دعای شش قفل به همراه توضیحاتی درباره فضائل خواندن آن آورده شده است.

فضیلت و فواید خواندن دعای شش قفل برای رفع حاجات

در کتب اسلامی، احادیث و روایات بسیار زیادی درباره فواید دعای شش قفل آمده است. در این روایات اهمیت بسیار زیادی به خواندن این دعا داده شده است. گفته شده است که در هنگام بروز مشکلات خاص و مصیبت‌های سخت، برای باز شدن گره از مشکلات می‌توان از این دعا بهره برد. همچنین از پیامبر اسلام صلوات الله علیه روایت است که هر کس دعای شش قفل را در نزد خود نگه دارد و یا آن را بخواند خداوند متعال او را مشمول رحمت بی حساب خود قرار می‌دهد. همچنین او را از تمامی آفات دور کرده و دعایش همیشه مستجاب می‌شود و در دنیا با عزت و احترام زندگی می‌کند.

متن دعای شش قفل

دعای شش قفل یا شش کلید دارای شش بخش مجزا بوده که به ترتیب زیر هستند:
بسم الله الرحمن الرحیم
قفل اول
متن عربی: ” بِسمِ اللهِ السَّمیعِ الٌبَصیرِ الَّذی لَیسَ کَمِثلِه شَیء بِرَحمتِکَ یا اَرحمَ الرّحمینِ وَ صلَی اللهُ علی مُحَمَّدٍ و ألهِ أجمَعینِ.”
سپس گرفتاری خود را ذکر کنید.
قفل دوم
متن عربی: ” بِسمِ اللهِ الٌخالقِ الُعَلیمِ الّذی لَیسَ کَمِثلِه شَیء وَ هُوَ الًفَتّاحُ الٌعَلیمٌ بِرَحمتِکَ یا اَرحَمُ الٌرّحِمینِ.”
سپس حاجات خود را ذکر کنید.
قفل سوم
متن عربی: “بِسمِ اللهِ الٌسَمیعِ الُعَلیمِ الَّذی لَیسَ کَمِثلِه شَیء وَ هُوَ الٌغَنِیُّ الٌقَدیرٌ بِرَحمَتِکَ یا اَرحَمُ الٌرّحِمینِ.”
قفل چهارم
متن عربی: “بِسمِ اللهِ الٌعَزیزِ الٌکَریمِ الَّذی لَیسَ کَمِثلِه شَیء وَ هُوَ الٌعَزیزِ الٌکَریمِ بِرَحمَتِکَ یا اَرحَمُ الٌرّحِمینِ.”
قفل پنجم
متن عربی: “بِسمِ اللهِ الٌسَمیعِ الٌعَلیمِ الَّذی لَیسَ کَمِثلِه شَیء وَ هُوَ الٌعَلیمِ الًخَبیرِ بِرَحمَتِکَ یا اَرحَمُ الٌرّحِمینِ.”
قفل ششم
متن عربی:” بِسمِ اللهِ الٌعَزیزِ الٌرَّحیمِ الَّذی لَیسَ کَمِثلِه شَیء وَ هُوَ الٌعَزیزِ الٌغَفورٌ فَاللهُ خَیرً حافظاً وَ هُوَ أرحَمُ الٌرّحِمینِ.”
سپس حاجت و گرفتاری خود یا دیگری را ذکر کند و از خدا بخواهد تا انشاا… برطرف کند.

حرف آخر
توسل به خداوند متعال و درخواست یاری از جانب او به هنگام بروز مصائب و مشکلات راهی است که بزرگان دین و ائمه اطهار علیهم السلام تاکید فراوانی بر آن کرده اند. علاوه بر دعای شش قفل ادعیه و اذکار فراوانی وجود دارد که برخی از آنان مخصوص حاجت یا مشکلی خاص بوده و برخی دیگر مانند دعای سریع الاجابه برای همه مشکلات و حاجات کاربرد دارند. پیشنهاد می‌کنیم برای سریعتر به اجابت رسیدن دعا‌های خود خواندن بهترین دعای استجابت دعا در مفاتیح را نیز فراموش نکنید. در پایان چنانچه دیدگاه یا نظری خاص درباره دعای شش قفل داشته و یا تجربه‌ای در خصوص رفع مشکلات و حاجات خود با خواندن این دعا دارید، آن را با ما و دیگران مخاطبان ستاره در میان بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 7 =