فروش آیفون های اپل بالاتر از پیش بینی های تیم کوک

فروش آیفون‌ها در سه ماه اول ۲۰۱۶ احتمالا بیش از عدد پیش‌بینی شده توسط تیم کوک خواهد بود؛ این رقم ممکن است به ۵۶٫۵ میلیون نسخه نیز برسد!

مدیر برند Apple یعنی آقای Tim Cook تاکنون ثابت کرده فردی فوق‌العاده زیرک است که با کم‌گویی در آمار و ارقام، رقیبان را گمراه کرده و با فروشی فوق‌العاده آن‌ها را غافل‌گیر می‌کند! ایشان در سخنرانی ماه ژانویه خود اعلام کرد که اپل احتمالا در سه ماه اول ۲۰۱۶ فروش کمتری در مقایسه با سه ماه اول ۲۰۱۵ تجربه خواهد کرد اما آیا محققان نیز این آمار را تایید می‌کنند؟! این موضوع حداقل تا ماه آینده که گزارش مالی سه ماه اول ۲۰۱۶ رسما منتشر می‌شود روشن نخواهد شد اما مراکز آماری وال استریت معتقدند که فروش آیفون‌های اپل در سه ماه جاری از چیزی که تیم کوک دو ماه پیش اعلام کرده بیشتر خواهد بود.

http://sobhanehonline.com/files/fa/news/1393/6/18/45970_160.jpg

یکی از محققانی که معتقد به فروش بیش از انتظار آیفون‌ها در سه ماه جاری بوده Katy Huberty از موسسه آماری Morgan Stanley است؛ ایشان روز سه‌شنبه مدارکی مبنی بر فروش ۵۶٫۵ میلیون آیفون توسط اپل ارائه داد که از انتظار ۵۲ میلیونی تیم کوک حدودا ۴٫۵ میلیون نسخه بیشتر است! البته خانم Huberty پیش از این معتقد بود که اپل تنها ۴۹ میلیون آیفون در سه ماه اول ۲۰۱۶ بفروش خواهد رساند که در نهایت آمار فروش اپل از انتظارات خودش هم پیشی گرفت؛ وی همچنین اظهار داشت که هم‌اکنون مهم‌ترین بازار اپل کشور چین است که با افزایش فروش ۱۴ درصدی توانسته اپل را در رسیدن به موفقیت در سه ماه اول ۲۰۱۶ یاری دهد.

این موضوع بر هیچکس پوشیده نیست که چین آینده اپل را تعیین می‌کند؛ درآمد ۱۸٫۴ میلیارد دلاری اپل در چین از مجموع ۷۵٫۹ میلیارد دلار در سه ماه اول اقتصادی نیز شاهدی بر این مدعاست!

اپل در مقایسه با سال گذشته یک برگ برنده دیگر نیز در دست دارد که آن چیزی نیست جز آیفون ۴ اینچی جدید که با نام iPhone 5SE شناخته می‌شود. Huberty معتقد است تولید این آیفون که احتمالا قیمت مناسب‌تری در مقایسه با دیگر محصولات این کمپانی خواهد داشت کمک بزرگی به رکورد شکنی اپل خواهد کرد.


http://sobhanehonline.com/files/fa/news/1393/6/18/45967_736.jpg

با وجود حدس و گمان‌هایی که توسط Katy Huberty زده شده اپل همچنان از رکورد فروش ۶۱٫۱ میلیون نسخه‌ای در سه ماه دوم سال ۲۰۱۵ در مقایسه با مقطع مشابه در سال ۲۰۱۶ باز خواهد ماند که جای نگرانی نیست؛ اپل همیشه فراز و فرودهایی داشته اما فراموش نکنیم که تیم کوک نیز همیشه یک برگ برنده در دست دارد!
-جی اس ام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + هجده =